Bestyrelsen


Bestyrelsen


Formand

                             

Jørgen Lind

Edelsvej 30

6700 Esbjerg

75 16 41 14 / 20 16 66 14

                                                  formand@vmklub.dk


Overordnet ansvar for VMK

Ansvarsh. redaktør, Bladudvalg, Løbs- og turudvalg


Klubmester

                               

Povl Elkjær

Solbærvej 10

6715 Esbjerg

75 13 52 42 / 40 81 31 24


klubmester@vmklub.dk

Klubmester, Løbs- og turudvalg



Bestyrelsesmedlem

                               

Brian Sten Jensen

Østparken 73

6840 Oksbøl

75 27 11 79 / 26 14 11 79


bestyrelsesmedlem_2@vmklub.dk

Bladudvalg



Webmaster

                               

Per Finderup Nielsen

Frejasvej 72

6840 Oksbøl

21 22 39 30


webmaster@vmklub.dk

(ikke i bestyrelsen)


Næstformand

                               

Thomas Nielsen

Højvangs Alle 71

6700 Esbjerg

21 42 13 42


naestformand@vmklub.dk


Kontaktudvalg, Løbs- og turudvalg


Sekretær

                               

Pia Jørgensen

Nymindegabvej 121

6855 Outruo

21 66 12 17


sekretaer@vmklub.dk

Sekretær, Referent, Fotograf


Supplant



Bladudvalg


Eli Mortensen

Rønnevej 12

6710 Esbjerg V

28 20 13 42


eliem12@hotmail.com

(ikke i bestyrelsen)


Kasserer

                               

William Pohlmann

Østparken 51

6840 Oksbøl

40 26 95 46


kasserer@vmklub.dk

Regnskab, Medlems- og køretøjsregistrering

Bladdistribution


Bestyrelsesmedlem

                               

Axel Hesel

Morbærlunden 42

6705 Esbjerg

75 14 22 26 / 40 51 22 26


bestyrelsesmedlem_1@vmklub.dk

Løbs- og turudvalg



Redaktør

                               

Pia Hansen-Schwartz

Gl. By Ringvej 8

6700 Esbjerg

21 26 01 63

                                                 pia@lumaprint.dk

(ikke i bestyrelsen)

 

Bibliotekar

 

Kjeld Kristensen

Solbærvej 11

6715 Esbjerg N

40 25 78 68

 

kjk@kristensen.mail.dk

(ikke i bestyrelsen)

Vestjysk Motorveteran Klub