Bestyrelsen


Bestyrelsen


Formand

                             

Jørgen Lind

Edelsvej 30

6700 Esbjerg

75 16 41 14 / 20 16 66 14

                                                  formand@vmklub.dk


Overordnet ansvar for VMK

Ansvarsh. redaktør, Bladudvalg, Løbs- og turudvalg


Klubmester

                               

Povl Elkjær

Solbærvej 10

6715 Esbjerg N

40 81 31 24


klubmester@vmklub.dk

Klublokale, Løbs- og turudvalg



Bestyrelsesmedlem 2

                               

Brian Sten Jensen

Østparken 73

6840 Oksbøl

26 14 11 79


bestyrelsesmedlem_2@vmklub.dk

Bladudvalg



Webmaster

                               

Per Finderup Nielsen

Frejasvej 72

6840 Oksbøl

21 22 39 30


webmaster@vmklub.dk

(ikke i bestyrelsen)


Næstformand

                               

Thomas Nielsen

Højvangs Alle 71

6700 Esbjerg

21 42 13 42


naestformand@vmklub.dk


Kontaktudvalg, Løbs- og turudvalg


Sekretær

                               

Frants Enevoldsen

Sportsvej 8

6740 Bramming

21 66 12 17


sekretaer@vmklub.dk

Sekretær, Referent, Fotograf


Supplant



Bladudvalg


Eli Mortensen

Rønnevej 12

6710 Esbjerg V

28 20 13 42


eliem12@hotmail.com

(ikke i bestyrelsen)


Kasserer

                               

Pia Jørgensen

Nymindegabvej 121

6855 Outrup

21 66 12 17


kasserer@vmklub.dk

Regnskab, Medlems- og køretøjsregistrering


Bestyrelsesmedlem 1

                               

Axel Hesel

Morbærlunden 42

6705 Esbjerg Ø

40 51 22 26


bestyrelsesmedlem_1@vmklub.dk

Løbs- og turudvalg



Grafiker

                               

Kenny Hansen-Schwartz

Baggesens Alle 13

6700 Esbjerg

40 82 28.55

                                                 kenny@lumaprint.dk

(ikke i bestyrelsen)

 

Bibliotekar

 

Kjeld Kristensen

Solbærvej 11

6715 Esbjerg N

40 25 78 68

 

kjk@kristensen.mail.dk

(ikke i bestyrelsen)

Vestjysk Motorveteran Klub