Bestyrelsen

 

Bestyrelsen

 

Formand

Peder Nielsen

Bakken 10

6715 Esbjerg

22 80 51 56

formand@vmklub.dk

 

Overordnet ansvar for VMK

 

 

Klubmester

Povl Elkjær

Solbærvej 10

6715 Esbjerg

75 13 52 42 / 40 81 31 24

 

klubmester@vmklub.dk

Klublokale, Løbs- og turudvalg

 

 

Bestyrelsesmedlem

Thomas Nielsen

Højvangs Alle 71

6700 Esbjerg

21 42 13 42

bestyrelsesmedlem@vmklub.dk

Kontaktudvalg, Løbs- og turudvalg

 

 

Webmaster

Per Finderup Nielsen

Frejasvej 72

6840 Oksbøl

21 22 39 30

 

webmaster@vmklub.dk

(ikke i bestyrelsen)

 

Næstformand

Jørgen Lind

Edelsvej 30

6700 Esbjerg

75 16 41 14 / 20 16 66 14

 

naestformand@vmklub.dk

 

Bladudvalg, Løbs- og turudvalg,

Ansvarshavende redaktør

 

Sekretær/Suppleant

Mogens Andreasen

Eranthisvej 11

6710 Esbjerg

60 96 20 16

 

sekretaer@vmklub.dk

Referent, Fotograf

 

 

Bestyrelsesmedlem

Brian Sten Jensen

Østparken 73

6840 Oksbøl

75 27 11 79 / 26 14 11 79

 

bestyrelsesmedlem_2@vmklub.dk

Redaktion, Bladudvalg

 

 

Bladudvalg

 

Eli Mortensen

Rønnevej 12

6710 Esbjerg V

28 20 13 42

 

eliem12@hotmail.com

(ikke i bestyrelsen)

 

Kasserer

William Pohlmann

Østparken 51

6840 Oksbøl

40 26 95 46

 

kasserer@vmklub.dk

Regnskab, Medlems- og køretøjsregistrering,

Bladudvalg, Bladdistribution

 

Bestyrelsesmedlem

Axel Hesel

Morbærlunden 42

6705 Esbjerg

75 14 22 26 / 40 51 22 26

 

bestyrelsesmedlem_1@vmklub.dk

Løbs- og turudvalg

 

 

Redaktør

Pia Hansen-Schwartz

Gl. By Ringvej 8

6700 Esbjerg

21 26 01 63

pia@lumaprint.dk

(ikke i bestyrelsen)

 

Bibliotekar

 

Kjeld Kristensen

Solbærvej 11

6715 Esbjerg N

75 12 68 78

 

kjk@kristensen.mail.dk

(ikke i bestyrelsen)

Vestjysk Motorveteran Klub